Piąta edycja WEba PTTB
Autor: Redakcja
Zapraszamy Was na piąty webinar PTTB na platformie ZOOM
Szkolenie wirtualne wyzwaniem w czasie pandemii COVID-19
Jak przejść bezstresowo z nauczania stacjonarnego na online?
Prowadząca: dr Renata Marciniak ( ekspert ds. e-learningu na EUNCET Business School (Barcelona) oraz na Universidad de Manresa (Katalonia)).
Kiedy: 23 kwietnia, 2020 o godz. 17:00
Zarejestruj się na to spotkanie wcześniej klikając w link:
https://zoom.us/meeting/register/tJcocu-tqTovGdNryWlxnOeDfZQPnRrZBGtQ
Po rejestracji otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem zawierającą informacje o dołączeniu do spotkania. Liczba miejsc jest ograniczona!
Opis webinaru:
Pandemia COVID-19 wymusiła z dnia na dzień zmianę metodyki prowadzenia szkoleń, co jest dużym wyzwaniem dla szkolących. Dla wielu z nich bowiem wirtualne środowisko nauczania jest obce i brak doświadczenia napawa ich lękiem i rodzi stres. To fakt, kształcenie wirtualne jest odmienne od stacjonarnego i wymaga innego modelu prowadzenia kursu, interakcji z uczestnikami, ewaluacji zajęć, ale nie musi być stresujące. Podczas webinaru prowadząca udzieli praktycznych wskazówek, jak zmienić w trybie natychmiastowym metodykę szkolenia tradycyjnego na wirtualną i nie bać się tej zmiany.
Plan webinaru:
- Szkolenie wirtualne rozwiązaniem sytuacji kryzysowych
- Proces zmiany trybu szkolenia z tradycyjnego na online
- Czynniki sukcesu w szkoleniu online
- Jakość wyzwaniem dla szkolących online
O prowadzącej:
Renata Marciniak - Doktor Nauk Ekonomicznych w zakresie Nauki o Zarządzaniu (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) oraz Doktor Nauk o Edukacji (Universidad Autónoma de Barcelona, UAB). Ukończyła również studia magisterskie z zakresu Badania w Edukacji (UAB), Marketingowe Zarządzanie Firmą (Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania) oraz studia podyplomowe Specjalista Środowisk Wirtualnego Nauczania (Virtual Educa Teacher Training Institute, Buenos Aires). Jest profesorem akredytowanym przez Hiszpańskie Ministerstwo Edukacji oraz Katalońską Agencję Jakości Kształcenia Uniwersyteckiego. Prezes i współzałożyciel Katalońsko-Polskiej Izby Wspierania Małej i Średniej Przedsiębiorczości z siedzibą w Katalonii. Posiada bardzo duże doświadczenie w kształceniu stacjonarnym i wirtualnym. Wykładała na polskich, hiszpańskich i meksykańskich uniwersytetach. Przez kilka lat była też wykładowcą na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym. Jako ekspert brała udział w projekcie poprawy jakości kształcenia na Open and Distance University of Mexico oraz Technology University of Chile. Prelegent na wielu międzynarodowych konferencjach (Hiszpania, Meksyk, Francja, Portugalia, Anglia, Polska) oraz autor kilkunastu artykułów poświęconych jakości e-learningu opublikowanych w renomowanych czasopismach międzynarodowych. Warto dodać, że za swoją pracę doktorską na UAB poświęconą jakości kształcenia wirtualnego otrzymała nadzwyczajne wyróżnienie Rektora. Jej badania naukowe koncentrują się na modelach oraz jakości e-learningu i wykorzystaniu Nowych Technologii Informacyjnych w kształceniu stacjonarnym. Obecnie jako nauczyciel akademicki prowadzi zajęcia online z przedmiotów związanych z zarządzaniem firmą na EUNCET Business School (Barcelona) oraz na Universidad de Manresa (Katalonia).