Zapraszamy wszystkich trenerów biznesu, wykładowców, a także osoby zajmujące się organizacją i wspieraniem kursów oraz szkoleń na specjalistyczny warsztat, którego celem jest rozwój umiejętności projektowania własnych narzędzi szkoleniowych w formie gier i symulacji.
Głównym efektem warsztatów będzie stworzenie własnej gry szkoleniowej, a każdy uczestnik otrzyma kompleksową informacją zwrotną na jej temat od prowadzących warsztaty.
Warsztat podzielony będzie na etapy, realizowane w ciągu dwóch dwudniowych zjazdów.
Program:
Spotkanie 1 - 22-23 lutego 2016 roku
Podczas pierwszego spotkania uczestnicy:
- Zdobędą wiedzą o psychologii w grach i o tym dlaczego warto uczyć za pomocą gier;
- Dostaną uniwersalne instrukcje usprawniające proces tworzenia własnych gier szkoleniowych;
- Nauczą się wykorzystywać do swoich potrzeb warsztatowych, gotowe mechaniki i wzorce gier: quizy multimedialne, historie interaktywne, gry komunikacyjne, gry negocjacyjne, gry decyzyjne, zadania konstrukcyjne, zadania kreatywne;
- Poznają model planowania etapów gry z zachowaniem odpowiedniej kolejności zgodnej z naturalnymi procesami uczenia się przez doświadczenie;
- Jako element pracy własnej po warsztatach uczestnicy opracują w konsultacji z prowadzącymi własną grę szkoleniową, stworzoną według jednego z zaproponowanych wzorców projektowych lub według w pełni oryginalnego własnego pomysłu;
- Stworzone gry zostaną przetestowane i wykorzystane podczas drugiego zjazdu do omówienia procesu testowania i ulepszania stworzonego narzędzia.
Spotkanie 2 –
14-15 marca 2016 roku
Podczas drugiego spotkania uczestnicy:
- Zaprezentują stworzone przez siebie gry, które będą omawiane przez prowadzącego i wspólnie testowane wraz z grupą;
- Zapoznają się z zasadami testowania i optymalizacji działania gier szkoleniowych;
- Zapoznają się z metodami i technikami używanymi do wzmacniania efektów edukacyjnych gier, w tym: rekwizytami wspierającymi proces uczenia, sposobami omawiania i udzielania informacji zwrotnej z gry na podstawie rezultatów decyzji podjętych przez graczy, elementami grywalizacji programów szkoleniowych.
Trenerzy:
Marcin Łączyński – Prezes InteliGames, autor kilkudziesięciu gier szkoleniowych. Z wykształcenia medioznawca, marketingowiec i statystyk. Współwłaściciel firmy badawczo-doradczej MTResearch. W InteliGames zajmuje się tworzeniem modeli i algorytmów do gier, a także narzędziami i technikami wzmacniającymi efekty edukacyjne. Autor bloga gry-szkoleniowe.blogspot.com oraz wydanej w 2013 i wyróżnionej przez PTTB książki „Gry szkoleniowe. Praktyczny Przewodnik”. Członek ISAGA (International Simulation And Gaming Association), członek rady programowej Laboratorium Badań Medioznawczych Uniwersytetu Warszawskiego. Fan gier, grywalizacji i ich zastosowań praktycznych. W wolnych chwilach organizuje wieczory z grami planszowymi lub uczestniczy w wydarzeniach na które zapraszają go znajomi na Facebooku, a jeśli akurat takich nie ma, to pisze opowiadania fantasy.
Katarzyna Kotarska - Wspólnik InteliGames, projektantka gier szkoleniowych i edukacyjnych. W firmie zajmuje się częścią kreatywną procesu projektowania, testami gier i dbaniem o konstrukcję gier, w taki sposób, żeby dostarczała maksimum wiedzy i maksimum dobrej zabawy dla uczestników. W swojej pracy, poza wiedzą akademicką i wyniesioną z sali szkoleniowej, korzysta m. in. z doświadczeń nabytych podczas wieloletniej działalności harcerskiej i animatorskiej. Magister politologii, specjalizująca się w marketingu politycznym. Współpracownik zespołu badawczego MTResearch. Rozwija swoje zainteresowania naukowe pracując nad stworzeniem własnej metody badań reklam wyborczych. Kocha upcykling i rękodzieło. Marzy o tym, by w przyszłości zostać mecenasem sztuki hand-made.
Miejsce:
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy
"Inwest" Smardzewice.
Cena:
Dla Członków Towarzystwa: 1138,21 złotych netto (4 dni, 2 noclegi) lub 1341,46 złotych netto (4 dni, 4 noclegi). Do ceny netto zostanie doliczony VAT w wysokości 23%.
Dla osób spoza Towarzystwa: 1504,10 złotych netto (4 dni, 2 noclegi) lub 1747,96 złotych netto (4 dni, 4 noclegi). Do ceny netto zostanie doliczony VAT w wysokości 23%.
Cena obejmuje: udział w czterodniowych warsztatach (32 godziny), noclegi, wyżywienie, bufet kawowy podczas przerw, materiały szkoleniowe.
Zapisy:
Na zgłoszenia oczekujemy do
10 lutego 2016 roku pod adresem
biuro@trenerzy.org.pl.