Konferencja PTTB z prof. D. Dolińskim i prof. B. Wojciszke


Zapraszamy na Jesienne Spotkania Trenerów Biznesu, które odbędzie się w dniach 22-23.09.2023. Tegoroczna edycja będzie szczególna i wyjątkowa, z dwóch powodów. Pierwszy to 15-lecie istnienia naszego towarzystwa. Drugim jest wygłoszenie wykładów przez dwa wybitne autorytety polskiej psychologii społecznej.

Stąd też wykładowcą pierwszego dnia będzie członek honorowy PTTB, profesor Dariusz Doliński, który poruszy temat "Bezrefleksyjności".

Dariusz Doliński (ur. 1959) – polski psychologii, profesor nauk humanistycznych, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk, pracownik naukowy Uniwersytetu SWPS.

Specjalizuje się w psychologii zachowań społecznych (mechanizmy ulegania wobec zewnętrznego nacisku i manipulacji społecznej) oraz w psychologii emocji i motywacji. Jest autorem około 200 publikacji, m.in. książek „Techniques of social influence. The psychology of gaining compliance”, „Przypisywanie moralnej odpowiedzialności”, „Orientacja defensywna”, „Strategie samoutrudniania. Rzucanie kłód pod własne nogi”, „Psychologia wpływu społecznego”, „Psychologia reklamy”.

Jest redaktorem naczelnym Polish Psychological Bulletin, autorem artykułów publikowanych m.in. w Journal of Experimental Social Psychology, Personality and Social Psychology Bulletin, European Journal of Social Psychology i Journal of Personality and Social Psychology, członkiem Komitetu Psychologii PAN oraz przewodniczącym Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej.

Członek Rady Kuratorów Wydziału I Nauk Humanistycznych i Społecznych PAN, a także Komitetu Psychologii PAN

 

 

Drugiego dnia, spotkanie rozpocznie wykład profesora Bogdana Wojciszke na temat "Psychologii szczęścia".

Bogdan Wojciszke (ur. 11 czerwca 1952 w Gdańsku) – polski psycholog, profesor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk.

Od 1975 przez rok pracował na UAM w Poznaniu, następnie do 2000 związany z Uniwersytetem Gdańskim, na którym kierował Instytutem Psychologii. Później związany ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej, w której objął funkcję dziekana Wydziału Zamiejscowego w Sopocie. Był również dyrektorem Instytutu Psychologii PAN.

W 2010 został członkiem korespondentem PAN[1], a w 2016 członkiem rzeczywistym PAN[2]. Był także członkiem Komitetu Nauk Psychologicznych PAN i członkiem rady wykonawczej European Association of Experimental Social Psychology. Wchodził w skład rad i komitetów redakcyjnych licznych czasopism branżowych, m.in. „Journal of Experimental Social Psychology”, „European Journal of Social Psychology” i „Studiów Psychologicznych”. Był redaktorem naczelnym „Przeglądu Psychologicznego” (1995–1999).

Został członkiem Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów na kadencję 2017–2020[3].

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu psychologii osobowości i psychologii społecznej. Jest autorem badań z zakresu spostrzegania i oceniania ludzi, dynamiki bliskich związków uczuciowych, psychologii władzy, postawy Polaków wobec przekształceń własnościowych, produktywności i godności jako wartości etycznych współczesnego społeczeństwa polskiego. Jest kontynuatorem Roberta Sternberga, zajął się rozwijaniem jego trójczynnikowej koncepcji miłości[4].

 

 

Krytyczne myślenie w twórczym rozwiązywaniu problemów

Po wykładzie o bezrefleksyjności przyda nam się rozmowa o tym, jak możemy sobie z nią radzić w biznesie. Porozmawiamy więc i przede wszystkim popracujemy praktycznie.
Poznasz podstawy krytycznego myślenia oraz to, czy i jak takie myślenie wspiera twórcze rozwiązywanie problemów (poznasz także założenia twórczego rozwiązywania problemów oraz jego kroki). A kiedy połączymy oba te elementy to przejdziemy do działania :-) Poćwiczymy i poznasz w praktyce wybrane narzędzia oraz metody z praktyki biznesowej. Wiem, że przydają się one nie tylko w twórczym rozwiązywaniu problemów, ale także podczas spotkań, pracy zespołowej / projektowej oraz
w efektywności osobistej, tak by w efekcie m.in. lepiej poszerzać swoją perspektywę oraz podejmować lepsze decyzje. Każde z nich inspirowane jest wiedzą o nawykach poznawczych i ekonomią behawioralną. 

Z naszego spotkania wyjdziesz więc nie tylko z wiedzą o podstawach krytycznego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów ale także z kilkoma praktycznymi metodami/narzędziami oraz kanwą przydatną do definiowania problemu. Gotowe do zastosowania nawet od zaraz.

Agnieszka Pełka-Szajowska

Więcej o Agnieszce: 
https://www.linkedin.com/in/apelkaszajowska/
https://www.apelkaszajowska.pl/

 

Pozytywne interwencje psychologiczne w biznesie      

Wykład prof. Bogdana Wojciszke zainspiruje nas do skupienia uwagi na tym, czego ludzie poszukują od wieków niczym świętego Graala, czyli Szczęściu. Na warsztatach zastanowimy się jak możemy tę koncepcję wzmocnić prowadząc szkolenia z wykorzystaniem narzędzi Psychologii Pozytywnej, Psychoterapii Poznawczo-behawioralnej oraz Analizy Transakcyjnej.  

Coraz częściej świadome, profesjonalne działy HR poszukują warsztatów, które budują dobrostan pracowników. Zdają sobie sprawę jak ważna jest profilaktyka zdrowia psychicznego, szczególnie w naszych czasach i jak przekłada się ona na retencję oraz inne wskaźniki biznesowe. Podczas warsztatów przeanalizujemy kilka wiodących koncepcji uznanych autorytetów, wyciągniemy z nich najbardziej praktyczne obszary, a następnie obudujemy ćwiczeniami, które będą gotowe do zastosowania na sali szkoleniowej. Należy spodziewać się wielu dyskusji, ćwiczeń zarówno grupowych jak i indywidualnych, a także pogłębionych refleksji doświadczonych trenerów.
Jak mówił prof. W. Bartoszewski “są w życiu rzeczy, które warto i są takie, które się opłaca…” 
Mam głębokie przekonanie, że cały zjazd łączy te dwa obszary.  

Paweł Bogusław

Więcej o Pawle:

(7) Pawel Boguslaw MBA HR | LinkedIn

 

Miejsce spotkanie Folwark Restauracja & Hotel *** folwarkzgierz.pl

 

Cena:
999 zł netto/brutto - jeden nocleg (obiad, kolacja, śniadanie, obiad)
1099 zł netto/brutto - dwa noclegi (śniadanie, obiad, kolacja, śniadanie, obiad)

 Dla członków PTTB (opłacających składki)
799 zł netto/brutto - jeden nocleg (obiad, kolacja, śniadanie, obiad)
899 zł netto/brutto - dwa noclegi (śniadanie, obiad, kolacja, śniadanie, obiad)

Nie zwlekaj i już dziś zapisz się, wysyłając zgłoszenie na adres: pawel.boguslaw@trenerzy.org.pl

 

Agenda Konferencji 22-23.09.2023

22.09.2023

 

 

10:00 – 10:10

Przywitanie uczestników

Prof. Marek Szopa

10:10 – 11:40

Bezrefleksyjność

Prof. Dariusz Doliński

11:40 – 11:50

Przerwa

 

11:50 – 13:30

Krytyczne myślenie w biznesie

Agnieszka Pełka-Szajowska

13:30 – 14:30

Przerwa obiadowa

 

14:30 – 16:00

Krytyczne myślenie praktyczne metody i narzędzia

Agnieszka Pełka-Szajowska

16:00 – 16:15

Przerwa

 

16:15 – 17:45

Twórcze rozwiązywanie problemów

Agnieszka Pełka-Szajowska

 

23.09.2023

 

 

09:00 – 10:30

Psychologia szczęścia

Prof. Bogdan Wojciszke

10:30 – 10:45

Przerwa

 

10:45 – 12:30

Pozytywne interwencje psychologiczne w biznesie

Paweł Bogusław

12:30 – 13:30

Przerwa obiadowa

 

13:30 – 14:30

Budowanie dobrostanu pracowników - metody

Paweł Bogusław

14:30 – 14:40

Przerwa

 

14:40 – 16:00

Pozytywne interwencje psychologiczne – narzędzia

Paweł Bogusław

16:00 – 16:10

Pożegnanie uczestników

Prof. Marek Szopa