TED. Jak wygłosić mowę życia

http://periodmust.space/2018/09 roman in hindi ted-jak-wyglosic-mowe-zycia-b-iext30141884„TED. Jak wygłosić mowę życia” Jeremey Donovan

équipement adr camion link Czytasz tę recenzję na portalu gromadzącym trenerów. Zatem nie potrzebujesz zapewne na starcie definicji słowa TED. Możemy od razu przejść do rzeczy. Książka ma cztery części i recenzja też opierać się będzie na tych częściach.

chris voyance arnaque there mørkt trebord med arne jacobsen stoler Treść

http://firerun.life/2018/09 bel air diner leiderdorp menu Treść książki zorganizowana jest w cztery części. Pierwsza dotyczy treści i znajdziemy tutaj podpowiedzi, jak wybrać temat wystąpienia, jak opowiadać historię czy jak tworzyć użyteczne slogany. Druga część „Wystąpienie”, koncentruje się m.in. na tym, z jakich technik możemy korzystać, by zrobić wrażenie na widzach. Kolejna część „Oprawa” dotyczy tzw. „technikaliów”, czyli tego, jak powinny wyglądać slajdy, jak korzystać z filmów czy rekwizytów. Ostatnia część – „Droga na scenę… i dalej” – dotyczy między innymi tego, jak w ogóle dostać się na konferencję TED oraz tego, jak później promować swój własny film.

midas reference phantom link brolægningssten og mønster Wystąpienie

vertrouwelijk papier vernietigen wiki link Czas na ocenę wrażeń z książki. Treść podana jest w formie 113 użytecznych i praktycznych wskazówek. Od pomysłów raczej podstawowych typu: „Zadawaj pytania, aby włączyć słuchaczy do rozmowy” do naprawdę wartościowych wskazówek w stylu: „Zróżnicuj brzmienie głosu poprzez zmiany tempa, głośności i tonu” wraz z ciekawą matrycą tego, jak odbierany jest głos, w którym modyfikujemy głośność i szybkość. Znajdziemy tu wskazówki dotyczące i postawy na scenie, i tego, jak korzystać z humoru, i tego, jak wybrać temat przemówienia, i tego, jak ubrać go w historię.

bruke penger i undervisningen Sam prowadzę szkolenia z zakresu wystąpień publicznych, zdarza mi się też pracować w charakterze mówcy. Udało mi się jednak pokreślić książkę własnymi notatkami i wynotować wiele ważnych podpowiedzi. Wiem już, że moje własne wystąpienie na konferencji TEDx, wyglądałoby lepiej, gdybym znał tę książkę.

roger vs nadal http://breakhere.site/2018/09 typisch österreichische produkte Oprawa

employés mairie argeles sur mer Czas na kilka zdań o formie książki. Podkreślałem już wygodę korzystania z drobnych wskazówek dostarczanych porcjami. Wartościowym rozwiązaniem jest też pokazywanie opisywanych mechanizmów na konkretnych wystąpieniach znanych z TED Talk. Obok opisu techniki dostajemy zgrabną tabelkę, w której prawdziwa mowa rozkładana jest na czynniki pierwsze. Gdybym miał doszukać się braków w obszarze oprawy, to w rozdziale poświęconym stosowaniu slajdów nie znalazło się miejsce na ani jedną grafikę z przykładowym rozwiązaniem.

luxe tent zuid afrika here échappée volée en live Droga na scenę… i dalej

http://footpupil.life/2018/09 trek emonda alr4 W książce ten rozdział dotyczy tego, co zrobić ze swoim TEDowym wystąpieniem. W recenzji czas więc na to, do czego książka może się przydać. Przyda się trenerom pracującym w obszarze wystąpień publicznych czy sztuki prezentacji. Może służyć jako gotowy zestaw wartościowych podpowiedzi. Można ją też bez obaw polecać uczestnikom zajęć do samodzielnej lektury.

Zgodnie ze swoim tytułem książka przygotowuje do przeprowadzenia właśnie mowy na konferencji TED, nie uczy na przykład przygotowywania różnego rodzaju wystąpień o charakterystyce bardziej biznesowej (sprzedaż, prezentacja produktu, wystąpienie przez zarządem). Choć wskazówki tutaj opisane znajdą zastosowanie także w innych kontekstach. Po prostu przeniesienie ich tam będzie wymagało większej ilości pracy.

Na koniec jeden bon mot, zgrabny cytat z książki: „Dla zwykłych ludzi TED Talks są jak kofeina, ale dla speców od retoryki – to czysta amfa.” To samo zdanie można by sformułować pod adresem „TED. Jak wygłosić mowę życia?”. Czytelnik sam może zadecydować, czym książka dla niego będzie.

 

Rafała Żak 290x280

 

Rafał Żak

trener / mówca / coach / autor

 
 • Partnerzy

  • 1 SWPS
  • 2 WSB
  • 3 HRTrendy
  • 4 Psychologia biznesu
  • 5 Psychologia społeczna
  • ARF Design
  • ASBiznesu
  • BCO
  • JKMW Kotwica
  • Kolporter
  • TOMCRM
  • WenderEdu