Recenzja książki “Mądrość psychopatów”

http://periodmust.space/2018/09 roman in hindi équipement adr camion link „Prawdziwi psychopaci proszę powstać”- recenzja książki Kevina Duttona Mądrość psychopatów. Lekcja życia pobrana od świętych, szpiegów i seryjnych mordercówchris voyance arnaque there

mørkt trebord med arne jacobsen stoler http://firerun.life/2018/09 bel air diner leiderdorp menu midas reference phantom link Mądrość psychopatów. Lekcja życia pobrana od świętych, szpiegów i seryjnych morderców to pozycja obok której nie przejdzie się obojętnie. Sam tytuł wywołuje spore zainteresowanie zarówno wśród specjalistów jak i laików. W trakcie czytania tej książki i przygotowywania jej recenzji prowadziłam szkolenia z elementami psychologii twórczości. Kierując dyskusję  z grupą nad pojęciem twórczości, czy podchodzić do niej w kontekście elitarnym czy egalitarnym przyszła mi na myśl pewna prowokacja. Przedstawiłam twórczość analogicznie do psychopatii: są to zjawiska występujące na pewnym kontinuum i każdy z nas w którymś miejscu na tym kontinuum się znajduje.  Uczestnicy żywo zainteresowali się tematem psychopatii i wszelkimi testami ujawniającymi wśród nas psychopatów. Takim przewrotnym testem raczy nas sam Kevin Dutton- Autor pozycji.  Mogę potwierdzić, że 90% uczestników wyszło z zajęć z notatką o brolægningssten og mønster Mądrości psychopatów i zapewnieniem, że muszą ją przeczytać.

vertrouwelijk papier vernietigen wiki link Książka napisana jest przystępnym językiem, obfitującym w obrazowe przykłady, mroczne historie, opisy eksperymentów i toporne próby rozśmieszenia czytelnika. Autor bardzo szczegółowo analizuje pojęcie psychopatii popierając swoje rozważania badaniami, studiami przypadków – od przedstawiania swojego, od najmłodszych lat, przyjaciela psychopaty, który wstąpił do tajnych służb,  i wywiadów z prawnikami, chirurgami, przedstawicielami biznesu, którym jak stwierdza Autor bruke penger i undervisningen „opłaca się być psychopatą” ,do opisów przypadków psychopatów   zamkniętych w pilnie strzeżonym szpitalu Broadmor. Odnoszę jednak wrażenie, że mimo obszernej analizy, częstego odwoływania się do tych samych wniosków, Dutton bardzo spłyca temat psychopatii sprowadzając ją do światła słonecznego: roger vs nadal „…jego nadmiar może wywołać raka i zabić, ale jeśli wystawimy się na jego działanie z umiarem, ma dobroczynny wpływ na jakość naszego życia i nasze zdrowie” (s. 16)

http://breakhere.site/2018/09 typisch österreichische produkte I tu pojawia się moment w którym pozycją tą zainteresują się również specjaliści. Wydaje się, że Autor  nie udowadnia słuszności tezy postawionej we wstępie. W książce o psychopatii nie znajdziemy szczegółowej definicji psychopatii, występują natomiast niejednoznaczne sformułowania. Od zestawienia nieustannego braku emocji u employés mairie argeles sur mer „funkcjonalnych psychopatów”  ze zdolnością luxe tent zuid afrika here „normalnego człowieka” do regulowania emocji w sytuacjach wymagających podjęcia decyzji, które dodatkowo wywołują w nas duże napięcie. Próby  ukrycia różnic między empatią emocjonalną, rozumianą jako zdolność doświadczania tego uczucia osobiście i empatią kognitywną, czyli wiedzą na temat tego, że ktoś doświadcza jakiegoś uczucia oraz tzw. odpornością psychiczną, a obojętnością psychopaty.

échappée volée en live Zbyt mało w tej pozycji miejsca poświęcono naukowej, rzetelnej dyskusji , a zbyt dużo mrocznym, obszernym i pobudzającym ciekawość kryminalnym historiom, które według mnie stwarzają tylko pozory naukowości.

http://footpupil.life/2018/09 trek emonda alr4 Na zakończenie ciekawostka!

Książka wywołuje burzliwe i można rzec jednoznacznie naładowane emocjonalnie  reakcje wśród czytelników. Pod recenzjami , które widnieją w Internecie można napotkać następujące komentarze:

~widz :

Znam też psychologów z osobowościami psychopatycznymi.

~Ana :

 I tak najgorszymi bandziorami są lekarze.

~wiem o kogo chodzi :

Pracodawcy -szaleńczy tytani pracy i zysków i tyrani wobec pracowników – zgadza się.

~dr :

 Jeszcze bym dodał: sędzia, komornik, psychiatra, biskup

~w 100% z złej strony :

Nic dodać nic ująć: oddziałowa z ginekologii

Inspirującej lektury

 

Magdalena Markowska

Psycholog, trener biznesu, mediator

wykładowca akademicki i założycielka firmy szkoleniowo-doradczej

 

madrosc-psychopatow

Tagi: , , • Partnerzy

  • 1 SWPS
  • 2 WSB
  • 3 HRTrendy
  • 4 Psychologia biznesu
  • 5 Psychologia społeczna
  • ARF Design
  • ASBiznesu
  • BCO
  • JKMW Kotwica
  • Kolporter
  • TOMCRM
  • WenderEdu