„Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg?”

http://periodmust.space/2018/09 roman in hindi équipement adr camion link Zrozumieć mózg

chris voyance arnaque there „Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg?” Jerzy Vetulani, Maria Mazurek

mørkt trebord med arne jacobsen stoler Jerzy Vetulani jest wybitnym neurobiologiem, a przy okazji ciekawym rozmówcą, z dużą sprawnością opowiadającym o – często trudnych – zagadnieniach. Maria Mazurek jest dziennikarką, specjalizującą się w wywiadach, która potrafi rozmawiać w inteligentny i mało oczywisty sposób. Pozwala to uniknąć sztuczności, którą niekiedy widać  w książkach, które są wywiadem. Tutaj mamy do czynienia z żywą rozmową, dotykającą wielu kwestii związanych z funkcjonowaniem człowieka.

http://firerun.life/2018/09 bel air diner leiderdorp menu Na pierwszej stronie wywiadu można znaleźć takie zdanie: „Gdyby ludzki mózg był tak prosty, że moglibyśmy go zrozumieć, wówczas bylibyśmy tak głupi, że nie zrozumielibyśmy go i tak”. Autorem jest Jostein Gaardner, autor „Świata Zofii”. Na szczęście nasz mózg nie jest tak prosty i jesteśmy w stanie zastanawiać się sami nad sobą. I choć na pewno nie wiemy o mózgu wszystkiego, to to, co wiemy, wystarcza na 185 stron bardzo ciekawej rozmowy.

midas reference phantom link Rozmowa dotyczy między innymi takich tematów jak sny, ból, otyłość, śmierć, sztuka, inteligencja, Bóg, wewnętrzny układ GPS, starość czy zaburzenia odżywiania. O wszystkich tych zagadnieniach Vetulani opowiada z perspektywy konstrukcji mózgu i wiedzy o jego funkcjonowaniu. Każdy temat oparty jest o wyniki badań, w wielu z nich Vetulani rozprawia się z mitami na dany temat i nierzetelną wiedzą. A żeby oddać w jaki sposób rozmowa jest prowadzona podam tytuły trzech z rozdziałów: „O wyższości kobiet nad mężczyznami”, „Marihuana – bezpieczniejsza od fistaszków!” czy „Tak naprawdę w życiu chodzi o seks”. Już sam przegląd tych tematów pokazuje, że warto tę książkę znać kiedy jest się trenerem. Pozwoli ona na sprawne i rzetelne poruszanie się w wielu obszarach, które często stają się tematami rozmów podczas szkoleń.

brolægningssten og mønster Siłą Vetulaniego jest też posiadanie własnego zdania, które oparte jest o naukę i badania, a nie ideologie czy religie. Świetnie to widać, kiedy mówi o tym, że :

vertrouwelijk papier vernietigen wiki link – pornografia w sieci z punktu widzenia społecznego i medycznego wydaje się nie być szkodliwa;

bruke penger i undervisningen – homoseksualizm jest normą nie tylko w świecie ludzi, a 14 % baranów to geje;

roger vs nadal – opowieści o tym, że marihuana jest szkodliwa są nadmuchaną histerią;

http://breakhere.site/2018/09 typisch österreichische produkte – istnieją różnice w budowie mózgów mężczyzn i kobiet (tak jak istnieją różnice w poziomie owłosienia czy budowie ciała).

employés mairie argeles sur mer Sięgając po tę książkę trzeba się liczyć z dwoma konsekwencjami. Po pierwsze może się pojawić niezadowolenie z tego, że kończy się po 185 stronach. Po drugie książka można nam rozbudzić apetyt na pogłębianie wiedzy na temat mózgu i tego, jak wpływa on na nasze życie. Jeśli te dwa „zagrożenia” nie są dla Ciebie problemem – polecam lekturę.

luxe tent zuid afrika here Rafał Żak

Tagi: , , • Partnerzy

  • 1 SWPS
  • 2 WSB
  • 3 HRTrendy
  • 4 Psychologia biznesu
  • 5 Psychologia społeczna
  • ARF Design
  • ASBiznesu
  • BCO
  • JKMW Kotwica
  • Kolporter
  • TOMCRM
  • WenderEdu